Informacja dla kandydatów
Pożegnanie klas III
Drodzy Absolwenci.
Nie spotkaliśmy się dzisiaj, aby wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły. Żałujemy, ale to są niestety czasy pandemii. Za Wami 3 lata nauki, zmagań konkursowych i rywalizacji sportowych. Wielu z was uzyskiwało świadectwa z wyróżnieniem, dołączając do licznego grona prymusów, są wśród was stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści Starosty Powiatu Gołdapskiego, finaliści i laureaci konkursów na różnych szczeblach, wybitni sportowcy reprezentujący szkołę oraz klub sportowy „Jantar”.
Dla każdego z Was okres pobytu w „ogólniaku” to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu. Jesteśmy przekonani, że niemałą rolę w tych zadaniach szkolnych i osobistych odegrali Wasi nauczyciele i wychowawcy. Nieraz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy czasu na te doświadczenia i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami.
Za 10 dni o powinniście już w skupieniu analizować arkusz maturalny z języka polskiego, zastanawiać się nad tezą i argumentami w rozprawce. Ale wyjątkowo tak się nie stanie. Poczujecie wagę tego wydarzenia – egzaminu dojrzałości – dopiero w czerwcu. Będzie to Wasz pierwszy poważny sprawdzian Waszej wiedzy, ale także odporności i wewnętrznej siły.
Życzymy, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich egzaminach przybliżyły Was do otrzymania świadectwa maturalnego już latem i poczucia satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Wierzymy, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować plany i marzenia. Kibicujemy Wam z całego serca, będziemy w czasie wszystkich egzaminów otaczać Was pozytywną energią i wyrazami wsparcia. Powodzenia!
Grzegorz Klimaszewski
Rada Pedagogiczna
ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE LITERACKIM UWM „O TRZCINĘ KORTOWA”
Od 2012 roku Katedra Literatury Polskiej Wydziału Humanistycznego UWM organizuje konkurs poetycki dla uczniów szkół średnich naszego województwa. Bierze w nim udział młodzież o zainteresowaniach artystycznych. Dzięki niemu powstają nowe wiersze, które oceniają prof. Zbigniew Chojnowski, prof. Beata Tarnowska i mgr Monika Stępień. Uniwersytet w ten sposób wypełnia lukę, aby nie stracić „narybku” poetyckiego w naszych „niepoetyckich” czasach. Nagrodzone wiersze będą opublikowane w czasopiśmie literacko-kulturalnym „Warmia Art” oraz w „Wiadomościach Uniwersyteckich”. W konkursie wzięło udział pięć uczennic naszej szkoły. Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że Natalia Zapolnik z kl. 1e wygrała ten konkurs, a Maja Masiulaniec z tej samej klasy otrzymała wyróżnienie. Natalia wysłała zestaw wierszy: Rozbite społeczeństwo, Eden i Istnienie, a Maja: Toksyczność, Przystań i Tańczące demony. Opiekunką literacką uczestniczek jest Aleksandra Król-Berut. 26 lutego laureatki odbiorą nagrody podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Aleksandra Król-Berut
VI miejsce w województwie.
12 grudnia odbyła się w Olsztynie XI Gala Sportu Szkolnego, która podsumowała współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2018/2019.
Na bardzo dobrym miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcace im. Jana Pawła II, zajmując VI miejsce w województwie w kategorii szkół średnich.
Wycieczka do Olsztyna
Wycieczka do Olsztyna
03 grudnia 2019 roku uczniowie klas 1a, 1d oraz 2c pod opieką wychowawców: pani Haliny Jasińskiej, pani Anny Miszkiel oraz moim własnym, brali udział w wycieczce do Olsztyna. Celem było rozwijanie zainteresowania młodzieży sztuką oraz historią regionu. Zwiedziliśmy Zamek Kapituły Warmińskiej, katedrę oraz rynek Starego Miasta. Przede wszystkim odwiedziliśmy Teatr im. Stefana Jaracza, gdzie obejrzeliśmy spektakl wg. baśni Bolesława Leśmiana: „O królewnie Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”. Humory dopisywały.
Sprawca wszystkiego: Marek Milewski
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Co słychać w Samorządzie Uczniowskim Liceum?
Ostatnio baaardzo dużo. 7 listopada 2019 r. odbyły się wybory do Zarządu na rok szkolny 2019/2020. Wzięło w nich udział 54% uczniów w skali całej szkoły. W wyborach startowało aż 12 kandydatów: Nikola Michałów, Bartłomiej Ołów, Buczyński Kacper, Natalia Misiewicz, Wiktoria Ostrowska, Natalia Zapolnik, Maksymilian Rąpel, Piotr Olędzki, Miłosz Januszkiewicz, Filip Kibitlewski, Amelia Hurec, Oliwier Wiszowaty. Ostatecznie w skład Zarządu SU weszli:
- Filip Kibitlewski, 2a – Przewodniczący Zarządu SU
- Maksymilian Rąpel, kl. 1f – Zastępca Przewodniczącego SU
- Miłosz Januszkiewicz, kl. 2a – Rzecznik Praw Ucznia
- Natalia Zapolnik, kl. 1e – Sekretarz Zarządu SU
2 grudnia na spotkaniu, w którym uczestniczył dyrektor Szkoły, Grzegorz Klimaszewski, przedstawiciele samorządów klasowych, zapoznali się z protokołem przebiegu wyborów oraz wysłuchali Weroniki Adamczyk, która jako była przewodnicząca, przedstawiła sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 20018/2019. Głos zabrał również Filip Kibitlewski, który w imieniu nowego Zarządu, podziękował kolegom i koleżankom za udzielone poparcie i zaprosił do współpracy w przygotowaniu planu pracy SU na najbliższe miesiące.
Tym czasem 6 grudnia, jak co roku gościł w naszej Szkole św. Mikołaj. Dzięki połączonym siłom szkolnych samorządowców oraz działaczy z koła wolontariatu odbył się również mikołajkowy konkurs karaoke. Kto gościł tego dnia w szkole, mógł zobaczyć wiele pozytywnej energii oraz zaangażowania. Dobrze to rokuje Samorządowi Uczniowskiemu w tym roku szkolnym.
Opiekun SU: Marek Milewski
Mikołajki w LO
MIKOŁAJKOWE KARAOKE
6 grudnia w naszej szkole odbył się - jak co roku - mikołajkowy konkurs karaoke. Występy uczestników były oceniane w następujących kategoriach: ruch sceniczny, śpiew, strój oraz występ z wychowawcą.
W pierwszej turze wystąpiło 5 pierwszych klas. Zwyciężyła klasa 1b.
Wyniki:
1a - 86 pkt
1b - 98 pkt
1c - 97 pkt
1d - 89 pkt
1e - 73 pkt
W drugiej turze wystąpiły 3 klasy drugie oraz klasy 3a i 3b razem. Zwyciężyła klasa 2a.
Wyniki:
2a - 103 pkt
2b - 98 pkt
2c - 76 pkt
3a,b - 63 pkt
Wspaniałe choreografie, świąteczne stroje, a co więcej, kreatywność i pomysłowość uczniów sprawiły, iż występy były wyjątkowe. Wszyscy poczuliśmy świąteczny klimat.
Nagrodami były puchar i cukierki.
KJ7
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi (Breast Health Day) to ustanowione 15 października święto, którego istotą jest przypominanie i uświadamianie o tym jak zapobiegać występowaniu nowotworów piersi oraz o olbrzymim znaczeniu wykonywania badań przesiewowych.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% ogółu kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu.
Z kolei w Polsce każdego roku na raka zapada 130 000 osób, a prognozy wskazują, że za dziesięć lat może być to aż 160 tysięcy rocznie. W tym na raka piersi zapada 10 000 kobiet rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 000 kobiet.
Od dwóch dekad obserwuje się wzrost zachorowań na raka piersi w Polsce – przyczyną może być stres, zły styl życia, otyłość, palenie tytoniu, późne macierzyństwo, odchodzenie od karmienia piersią i wiele innych czynników warunkujących współczesny styl życia, a należy pamiętać, że nie tylko geny warunkują raka piersi.
Dodatkowo kobiety wciąż często nie wiedzą, jak kontrolować swoje piersi, lekarze zaś unikają tego rutynowego badania. A zgłaszalność na profilaktyczne przesiewowe badania mammograficzne jest wciąż za niska. Rak gruczołu piersiowego jest nowotworem o długiej fazie przedklinicznej, objawia się po latach utajonego wzrostu, najczęściej, gdy guz jest już duży lub są przerzuty. Dlatego badania profilaktyczne są bardzo ważne – wczesne wykrycie daje większe szanse na pełne wyleczenie.
Po 50 roku życia występuje 80% zachorowań na raka piersi. Problem dotyczy jednak wszystkich kobiet po 20 roku życia, gdyż już wtedy należy zadbać o profilaktykę, wyrobić u młodych dziewczyn nawyki dbania o swoje zdrowie, comiesięcznej samokontroli piersi i kształtować świadomość prozdrowotną.
źródło: internet PSSE
G.G.
Dzień Papieski
Wczoraj, to jest 16.10.2019r. przypadła 41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji, ks. Mariusz Pawlina wraz z młodzieżą naszej szkoły przygotował uroczystość upamiętniającą to historyczne wydarzenie.
Na apelu gościliśmy panią starostę Marzannę Wardziejewską i przewodniczącą Rady Powiatu Annę Falińską.
G.G.
Zdjęcia: Starostwo Powitowe Gołdap
10
DZIEŃ NAUCZYCIELA
Wczoraj (11.10.2019r.) o 13.00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W imprezie brali udział oczywiście nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele, występujący uczniowie oraz gość - Marzanna Wardziejewska, starosta gołdapski. Były nagrody, ciepłe słowa i występ uczniów, który przygotowała Kornelia Oczkowska.
AKB
16
OTRZĘSINY Pierwszoklasistów
W miniony poniedziałek uczniowie ze starszych klas, należący do szkolnego wolontariatu oficjalnie przywitali nowych uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści, przeszli tzw. otrzęsiny. Od rana odbywało się malowanie twarzy na tzw. koty. Na trzeciej i czwartej lekcji uczniowie wybranych klas zebrali się na sali gimnastycznej na której, gdzie obdył się "chrzest bojowy".
Wśród zadań do wykonania "pierwszaki" miały min. ułożyć hymn klasowy, narysować herb klasy i namalować portret (karykaturę) wychowawcy. Powstały bardzo ciekawe prace. Całokształt zadań został doceniony. Zwycięskie klasy, to jest 1a i 1c otrzymały nagrody w postaci "Puzli 3D" :-).
Zapraszamy do fotorelcji
Grażyn Górko
fot. Gabriela Izbicka i Martyna Oszkinis kl. 3b
74
Plan lekcji
Rozpoczęcie roku szkolnego.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej. Uczniowie klas pierwszych proszeni są o przybycie o 8.30.
Ogłoszenie z biblioteki
W okresie wakacyjnym biblioteka szkolna będzie czynna w dniach: 1.07.2019, 23.07.2019r., 6.08.2019, 19.08.2019r. w godzinach 9.00-12.00
Młodzież z klas pierwszych odwiedziła stolicę!
Tego dnia uczniowie nie mogli się wręcz doczekać! 5 kwietnia br. 40. naszych wychowanków pojechało na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez wychowawczynie: Grażynę Górko, Katarzynę Jastrzębską i Kornelię Oczkowską.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu i Senatu;uczniowie poznali historię rodzimego parlamentu, jego obecne funkcjonowanie, a także pracę, obowiązki i prawa osób sprawujących władzę ustawodawczą. Następnie udaliśmy się na obiad do Restauracji Sejmowej… fajnie było zjeść pomidorową i schabowego z ludźmi, których na ogół widzimy tylko na szklanym ekranie. To wszystko zawdzięczamy Pani Senator, Małgorzacie Kopiczko, która umożliwiła nam tą atrakcję.
Kolejnym punktem wycieczki był relaksacyjny spacer ulicami nadwiślańskiej stolicy, no i oczywiście zakupy,… choć warszawskie ceny przyprawiały czasem o zawrót głowy!
O 19.00 dotarliśmy do teatru „Imka” na spektakl pt. „Pozytywni”. Sam budynek prosi się o remont i klimatyzację, lecz to, co przedstawili aktorzy na scenie, było budujące, jak sugeruje tytuł, wyjątkowo aktualne i przesycone wyrafinowanym humorem! Mistrzowska gra udowodniła widzom, iż każdą słabość, czy uprzedzenie można „przepracować” i odnaleźć w nich jakiś walor.
Powrót do domu urozmaiciła jeszcze wizyta w McDonald`s, po której przy śpiewie i rozmaitych dyskusjach powitaliśmy naszą małą ojczyznę.
Zregenerowani wracamy w schemat szkolnej codzienności!
Oprac. Kornelia Oczkowska
32
Zakończenie roku klas trzecich
8-go maja na holu szkolnym odbyło się zakończenie roku klas trzecich. Pan dyrektor pogratulował wszystkim ukończenia szkoły i życzył powodzenia na maturze. Głos zabrali też wychowawcy, maturzyści i młodsi koledzy. Powodzenia w dorosłym życiu i nie zapominajcie o nas :)
Pożegnaie klas III
v
Drodzy Absolwenci.
Nie spotkaliśmy się dzisiaj, aby wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły. Żałujemy, ale to są niestety czasy pandemii. Za Wami 3 lata nauki, zmagań konkursowych i rywalizacji sportowych. Wielu z was uzyskiwało świadectwa z wyróżnieniem, dołączając do licznego grona prymusów, są wśród was stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści Starosty Powiatu Gołdapskiego, finaliści i laureaci konkursów na różnych szczeblach, wybitni sportowcy reprezentujący szkołę oraz klub sportowy „Jantar”.
Dla każdego z Was okres pobytu w „ogólniaku” to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu. Jesteśmy przekonani, że niemałą rolę w tych zadaniach szkolnych i osobistych odegrali Wasi nauczyciele i wychowawcy. Nieraz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy czasu na te doświadczenia i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami.
Za 10 dni o powinniście już w skupieniu analizować arkusz maturalny z języka polskiego, zastanawiać się nad tezą i argumentami w rozprawce. Ale wyjątkowo tak się nie stanie. Poczujecie wagę tego wydarzenia – egzaminu dojrzałości – dopiero w czerwcu. Będzie to Wasz pierwszy poważny sprawdzian Waszej wiedzy, ale także odporności i wewnętrznej siły.
Życzymy, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich egzaminach przybliżyły Was do otrzymania świadectwa maturalnego już latem i poczucia satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Wierzymy, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować plany i marzenia. Kibicujemy Wam z całego serca, będziemy w czasie wszystkich egzaminów otaczać Was pozytywną energią i wyrazami wsparcia. Powodzenia!
Drodzy Absolwenci.
Nie spotkaliśmy się dzisiaj, aby wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły. Żałujemy, ale to są niestety czasy pandemii. Za Wami 3 lata nauki, zmagań konkursowych i rywalizacji sportowych. Wielu z was uzyskiwało świadectwa z wyróżnieniem, dołączając do licznego grona prymusów, są wśród was stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści Starosty Powiatu Gołdapskiego, finaliści i laureaci konkursów na różnych szczeblach, wybitni sportowcy reprezentujący szkołę oraz klub sportowy „Jantar”.
Dla każdego z Was okres pobytu w „ogólniaku” to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu. Jesteśmy przekonani, że niemałą rolę w tych zadaniach szkolnych i osobistych odegrali Wasi nauczyciele i wychowawcy. Nieraz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy czasu na te doświadczenia i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami.
Za 10 dni o powinniście już w skupieniu analizować arkusz maturalny z języka polskiego, zastanawiać się nad tezą i argumentami w rozprawce. Ale wyjątkowo tak się nie stanie. Poczujecie wagę tego wydarzenia – egzaminu dojrzałości – dopiero w czerwcu. Będzie to Wasz pierwszy poważny sprawdzian Waszej wiedzy, ale także odporności i wewnętrznej siły.
Życzymy, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich egzaminach przybliżyły Was do otrzymania świadectwa maturalnego już latem i poczucia satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Wierzymy, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować plany i marzenia. Kibicujemy Wam z całego serca, będziemy w czasie wszystkich egzaminów otaczać Was pozytywną energią i wyrazami wsparcia. Powodzenia!
vGrzegorz KlimaszewskiRada Pedagogiczna
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wszystkie