• Połowinki
          • Połowinki

          • 18 lutego bieżącego roku młodzież klas drugich naszego liceum bawiła się na balu połowinkowym w Restauracja - Ośrodek Szkoleniowo – Konferencyjny (OHP). Impreza udała się wspaniale, młodzież świetnie się bawiła. Było bardzo kulturalnie i tanecznie.

            Serdecznie dziękujemy obsłudze restauracji, DJ-owi za oprawę muzyczną, rodzicom za pomoc w organizacji i opiece.

            Wychowawczynie: Grażyna Górko, Maja Kowalewska

        • Poznaj Polskę-wycieczka do Wrocławia
          • Poznaj Polskę-wycieczka do Wrocławia

          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ I

            Uczniowie z klas 1a, 1c i 2b z p. Katarzyną Trybułowską i p. Agnieszką Borową-Konwerską udali się na 3 - dniową wycieczkę do Wrocławia. Wycieczka została dofinansowana z programu „Poznaj Polskę”. Do stolicy Dolnego Śląska dojechaliśmy z samego rana 30listopada. Po śniadaniu poznawaliśmy miasto poprzez miejską grę terenową. Potem zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe -Gmach Główny . Obejrzeliśmy tam kolekcje sztuki polskiej XVII - XIX wieku oraz europejskiej wieków XV – XX. Po obiedzie podziwialiśmy spektakularne dzieło sztuki – Panoramę Racławicką. A później aż do kolacji spacerowaliśmy po wspaniałym Starym Mieście. Po tym bardzo długim dniu zakwaterowaliśmy się w Galeria Italiana Apartments.

             

            WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ II

            Rano wypoczęci i po obfitym i smacznym hotelowym śniadaniu ruszyliśmy do miasta. Tym razem do wschodniej jego części. Przybyliśmy pod imponującą iglicę wzniesioną w 1948 z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych. Potem zwiedzaliśmy Halę Stulecia (Ludową) – żelbetową konstrukcję z 1912 roku i wzlatywaliśmy ponad iglicę przy pomocy wirtualnych gogli. W tym obiekcie rozgrywała się akcja kryminału Marka Krajewskiego „Mock”. W słynnej budowli doszło do rytualnego mordu, a sprawę miał rozwikłać wachmistrz Eberhard Mock. Przewodniczka powiedziała nam, że pisarz na czas pisania powieści zamieszkał w hali. Następnie podążyliśmy do pobliskiego Pawilonu Czterech Kopuł, w którym można było zobaczyć kolekcję sztuki polskiej XIX i XX wieku, np. Magdaleny Abakanowicz, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora, Katarzyny Kozyry i Jerzego Nowosielskiego. Następnie odwiedziliśmy Ogród Botaniczny, odpoczęliśmy tam obserwując przyrodę i słuchając przewodnika. A później znów na Stare Miasto…

             

            WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ III

            Ostatniego wrocławskiego ranka wykwaterowaliśmy się i pojechaliśmy do Sky-Tower (punkt widokowy we Wrocławiu) i Kolejkowa. Potem autokarem udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego, a następnie do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie.

             

        • Poznaj Polskę-wycieczka do Gdańska
          • Poznaj Polskę-wycieczka do Gdańska

          • W dniach 30 listopada - 3 grudnia klasa 4e wraz z wychowawczynią Anna Zbierajewska i polonistką Aleksandrą Król – Berut pojechała na trzydniową wycieczkę do Gdańska. Wyprawę dofinansowało ją Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”.

            Pierwszy dzień uczniowie spędzili w dwóch gdańskich nowoczesnych obiektach: Europejskim Centrum Solidarności razem ze Stocznią Gdańską, w którym zapoznali się z dziedzictwem i działalnością „Solidarności” oraz w Muzeum II Wojny Światowej. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły udokumentowane przeżycia zwykłych ludzi czy rekonstrukcja uliczki przedwojennego miasta i jej powojennego wizerunku. Wszędzie zwiedzanie odbywało się z profesjonalnie przygotowanymi przewodnikami: w ECS oprowadzał i barwnie opowiadał Jarosław Żurawiński , a po drugim gmachu – Arek Szyszko. Obaj panowie zadbali o bardzo atrakcyjny przekaz historyczny.

            Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Morskie i wzięli udział w zajęciach na temat XVII – wiecznych okrętów wojennych. Lekcję na temat życia marynarzy poprowadziła bardzo ciekawie i dowcipnie Monika Golenko. Potem był czas na obejrzenie Statku Sołdek. A później zostały tylko i aż rozrywki: pizzeria, zakupy, park trampolin i gra w kręgle.

            Ostatniego dnia młodzież bardzo zmarzła, ponieważ zwiedzanie odbywało się głównie na dworze przy temperaturze około -2°C. Najpierw pojechali na Westerplatte, które jest symboliczne dla wybuchu II Wojny Światowej. Tam udali się na spacer historyczno-krajobrazowy po terenie Półwyspu Westerplatte. Zobaczyli cmentarz żołnierzy Wojska Polskiego i Pomnik Obrońców Westerplatte, przy którym wysłuchali informacji na temat heroicznej obrony gdańskiego półwyspu przed atakiem hitlerowców. Uczniowie byli zauroczeni również zabytkami Starówki w Gdańsku - przeszli główny trakt handlowy i obejrzeli: Ratusz, fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką. A po opuszczeniu Gdańska udali się na nocne zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku – jednego z największych z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków. Uczniowie zobaczyli między innymi: Kościół Najświętszej Marii Panny, kapitularz, kuchnię i refektarz konwentu, Wieżę Gdanisko, Pałac Wielkich Mistrzów, Przedzamcze oraz fortyfikacje zewnętrzne. Wszyscy, zarówno opiekunowie, jak i uczniowie, zgodnie stwierdzili, że wycieczka była fantastyczna. Przyjazna atmosfera, zrozumienie i odpowiedzialność towarzyszyły nam przez cały pobyt.

          • Nowy Samorząd Uczniowski

          • Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022-2023 rozstrzygnięte!

            W czwartek, 27 października, Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Szymon Siedlecki (3a), Aleksandra Jasionowska (2a), Martyna Drażbo (3a), Zuzanna Rawinis (2a) przeprowadziła wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja wyborcza w skali całej szkoły wyniosła 48 %. Oddano 127 głosów ważnych. W wyborach startowało pięciu kandydatów, którzy uzyskali odpowiednio :

            Zuzanna Gajewska (2a) - 14 głosów, Mateusz Rzędzian (2b) - 11 głosów, Iwo Januszkiewicz (3a) – 19 głosów, Dominika Rymarska (3a) – 40 głosów oraz Klaudia Świtaj (3b) – 43 głosy. W związku z czym, do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022-2023 zostali wybrani: Klaudia Świtaj – Przewodnicząca Zarządu SU, Dominika Rymarska – Zastępca Przewodniczącej SU, Zuzanna Gajewska – sekretarz Zarządu SU oraz Iwo Januszkiewicz – Rzecznik Praw Ucznia. Gratulacje. Wkrótce Zebranie Rady Samorządu i inauguracja pracy nowego Zarządu!

             

            Opiekun SU, Marek Milewski

          • Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

          • Chcąc kultywować tradycję naszej szkoły, wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku, postanowiliśmy wziąć udział w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę, prosząc Matkę Boską o łaski i pomoc na czas egzaminów maturalnych. Nad ranem 14-stego października wyruszyliśmy autokarem do Częstochowy. Po całonocnej podróży mieliśmy dużo czasu wolnego na przygotowanie się do zwiedzania i modlitwy. O godzinie 12-stej spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Sanktuarium, opowiedział nam o historii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i obronie Jasnej Góry. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad i mieliśmy osobisty czas na zapoznanie się z kompleksem jasnogórskim oraz okolicą, by później wrócić na konferencję prowadzoną prze jednego z Ojców Paulinów. Zaraz po niej mieliśmy okazję obejrzeć pantomimę i wysłuchać kleryckiego zespołu „Effatha” z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku oraz skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania podczas trwania Adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez ks. Radosława Orchowskiego. O godzinie 21:00 odbył się Apel Jasnogórski, a po nim, ze zgromadzonymi maturzystami  Diecezji Ełckiej, udaliśmy się na Drogę Krzyżową wałami jasnogórskimi, uświetnioną pięknym śpiewem i rozważaniami. Na zakończenie tego dnia pełnego wrażeń i przeżyć duchowych wspólnie poszliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu na Eucharystię, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki. Po północy wróciliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Gołdapi. Zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wiary i nadziei na dobre wyniki maturalne wróciliśmy do domu.

            Ks. Arkadiusz Gutowski - katecheta

          • "Czy znasz swojego nauczyciela?"

          • W pierwszej połowie października uczniowie naszej szkoły mogli przyglądać się zdjęciom umieszczonym w gablocie. „Czy znasz swojego nauczyciela?” –zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa. Był to konkurs zorganizowany przez Radę Pedagogiczną, skierowany do uczniów, który polegał na odgadnięciu, jaki nauczyciel znajduje się na zdjęciu. Było to dość trudne zadanie i żadna klasa nie trafiła w 100%.

            Są jednak zwycięzcy, klasa 3a i 3b odgadła taką samą liczbę nauczycieli. Gratulujemy. Wkrótce otrzymacie nagrodę .

            Grażyna Górko

             

            Rozwiązanie

             

            1. Marek Milewski
            2. Katarzyna Jastrzębska
            3. Kornelia Oczkowska
            4. Grażyna Górko
            5. Maja Kowalewska
            6. Anna Zbierajewska
            7. Anna Ołów
            8. Grzegorz Klimaszewski
            9. Aleksandra Król Berut
            10. Iwona Malinowska Januszkiewicz
            11. Małgorzata Iwanowska
            12.  Paulina Perkowska
            13. Adam Bernatowicz
            14. Bogusław Jejer
            15. Anna Miszkiel
            16. Katarzyna Trybułowska
            17. Anna Gawza
            18. Mariola Kisielewska
        • Podsumowanie projektu POWER
          • Podsumowanie projektu POWER

          • W piątek 21.10.2022r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Gołdapi miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

            Przedsięwzięcie, którego dotyczyło podsumowanie miało tytuł „Szkoła XXI wieku-nowe technologie w edukacji” i odbywało się w Grecji w dniach 11-24 września 2022r.

            W podsumowaniu wzięli udział uczestnicy mobilności tegorocznej i zeszłorocznej edycji, opiekunowie, szkolny koordynator i  dyrektor szkoły Grzegorz Klimaszewski. Wśród zaproszonych gości był wicestarosta gołdapski Andrzej Ciołek a także bardzo miłą niespodzianką była zaproszona pani senator Małgorzata Kopiczko.

            Podczas podsumowania uczniowie przedstawili przygotowaną prezentację z pobytu w Grecji . Pan starosta i dyrektor szkoły wyrazili swoje zadowolenie, że gołdapscy licealiści mogą brać udział w tego typu przedsięwzięciach. Pani senator wręczyła uczestnikom Ceretyfikaty podpisane przez dyrektorów obu partnerskich szkół oraz życzyła wielu sukcesów w nauce

            G.G.

        • MŁODZIEŻ LO UCZCIŁA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ !
          • MŁODZIEŻ LO UCZCIŁA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ !

          • Dnia 13 października 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się nieco humorystyczna konferencja oświatowa, prezentująca wyniki badań opinii publicznej na temat pracy nauczyciela, a przygotowana przez Kornelię Oczkowską. 

            Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3 „a”: prowadząca – Dominika Rymarska, koordynator badań – Wiktoria Trzaska, matka nauczyciela – Martyna Drażbo, jego sąsiadka – Anita Sobolewska, dyrektor – Valiantsin Dobrahost, rodzic ucznia – Natalia Bukwaś, lekarz – Karol Kowalewski, pracownik banku – Iwo Januszkiewicz oraz plantator truskawek – Marek Mossakowski. Nad dobrym samopoczuciem zebranych czuwał mistrz jogi, czyli Ernest Furtan z klasy 2 „b”, a o oprawę muzyczną zadbała nieoceniona klasa 4 „c”.

            Na uroczystości obecny był wicestarosta powiatu gołdapskiego – Andrzej Ciołek, który, dyrektorowi szkoły, Panu Grzegorzowi Klimaszewskiemu, wręczył Nagrodę Starosty. Wszyscy pracownicy czynni oraz emerytowani otrzymali kwiaty, a od Rady Rodziców przesłodki (i przepyszny!) upominek.

            Kornelia Oczkowska

          • Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

          • Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi brała udział w projekcie Ponadnarodowa Mobilność Uczniów –„Szkoła XXI wieku-nowe technologie w edukacji”, nr przedsięwzięcia 2021-1-PMU-4217, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

            Młodzież udała się wraz z opiekunami do Grecji, do miasteczka Platamonas. Pobyt trwał od 11-24.09.2022r. W tym czasie  uczestnicy mieli okazję zdobyć nowe umiejętności, wiadomości i doświadczenia, poznali kulturę i język grecki, udoskonalili język angielski, poznali urokliwe i zabytkowe miejsca takie jak  Palaios Panteleimonas, czyli stara wioska pasterska położona w sercu Riwiery Olimpijskiej,  malownicze miasteczko Litochoro,  Wąwóz Enipeas i znajdujące się tam Wodospady Zeusa i Wanny Afrodyty., Klasztor Trójcy Świętej, czyli średniowieczny monastyr w greckich Meteorach.

            Licealiści odwiedzili również szkołę partnerską projektu IV Liceum w Katerini. Uczniowie mieli okazję zapoznać tamtejszą młodzież z pięknym powiatem gołdapskim oraz znajdującymi się w nim atrakcjami, a także rozegrać wspólny mecz siatkówki.

            W trakcie pobytu młodzież uczestniczyła w grze miejskiej, w starej wiosce Egani uczyli się tradycyjnego greckiego tańca ludowego sirtaki, z którego wywodzi się słynna zorba. Podsumowano informacje o greckich matematykach: Pitagorasie, Talesie, Euklidesie i Eratostenesie. Wykorzystano statystykę matematyczną używając Google Trends, trygonometrię i wykonano domino matematyczne , przygotowano matematyczne puzzle, utrwalające wiadomości dotyczące funkcji.

            Więcej informacji znajduje się w relacji z pobytu na naszym projektowym fanpage’u „Szkoła XXI-wieku Nowe Technologie w Edukacji”

            Grażyna Górko

        • Ekologiczny tryb życia na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku- wyniki konkursu
          • Ekologiczny tryb życia na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku- wyniki konkursu

          •  

            Konkurs trwał od 01 października 2021r. do końca maja 2022r. Celem konkursu było zwiększanie świadomości dotyczącej wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka, w czasie pandemii spowodowanej covd-19. Udział wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi w ilości 58 osób.

                        Nagrody w konkursie miały charakter:

            - nagród rzeczowych, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi,

            - ocen z wybranych przedmiotów, ufundowanych przez nauczycieli,

            - nagród finansowych, ufundowane przez różnych sponsorów.

             

                         Nagrody otrzymali:

            I miejsce: Dominik Święcki, który pokonał dystans 5528 km

            II miejsce: Olga Charkiewicz , która pokonała dystans 4792 km

            III miejsce: Jakub Miszkiel, która pokonał dystans 2421 km

             

            Wszystkim sponsorom nagród finansowych i rzeczowych serdecznie dziękujemy:

            - Radzie Rodziców przy LO w Gołdapi,

            - prywatnej szkole języka angielskiego Mai Kowalewskie „BEE SCHOOL”,

            - prywatnej szkole matematyki Anny Zbierajewskiej „KWADRAT”,

            - Maciejowi Ostrowskiemu „AUTO-HANDEL”,

            - ks. Tomaszowi Zajkowskiemu,

            - członkom Rady Pedagogicznej LO Gołdap,

            - uczniom (biorącym udział i wspierającym uczestników konkursu),

            - osobom prywatnym

            - oraz STAROSTWU POWIATOWEMU W GOŁDAPI

            Organizator: Anna Gawza

             

            ARTYKUL_2022-KONKURS.docx

        • Wycieczka do Wrocławia
          • Wycieczka do Wrocławia

          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ I

            Uczniowie z klas 3e, 3c i 2b z p. Anną Zbierajewską i p. Aleksandrą Król-Berut udali się na 3 - dniową wycieczkę do Wrocławia. Wycieczka została dofinansowana z programu „Poznaj Polskę”. Do stolicy Dolnego Śląska dojechaliśmy z samego rana w Dzień Dziecka. Przywitało nas słońce, co było miłą odmianą po deszczowych dniach w Gołdapi. Po śniadaniu poznawaliśmy miasto poprzez miejską grę terenową. Potem zwiedzaliśmy z przewodnikiem Ostrów Tumski – najstarszy zakątek miasta, a później odpoczywaliśmy jednocześnie obserwując przyrodę w ogrodzie botanicznym. Po obiedzie podziwialiśmy spektakularne dzieło sztuki – Panoramę Racławicką. A później aż do kolacji spacerowaliśmy po wspaniałym Starym Mieście. Niektórzy bardzo chcieli iść na mecz Polska – Walia i nawet spotkali się z Czesławem Michniewiczem. Po tym bardzo długim dniu zakwaterowaliśmy się w Hotelu Active.

             

            WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ II

            Rano wypoczęci i po obfitym i smacznym hotelowym śniadaniu ruszyliśmy do miasta. Tym razem do wschodniej jego części. Przybyliśmy pod imponującą iglicę wzniesioną w 1948 z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych. Potem zwiedzaliśmy Halę Stulecia (Ludową) – żelbetową konstrukcję z 1912 roku i wzlatywaliśmy ponad iglicę przy pomocy wirtualnych gogli. W tym obiekcie rozgrywała się akcja kryminału Marka Krajewskiego „Mock”. W słynnej budowli doszło do rytualnego mordu, a sprawę miał rozwikłać wachmistrz Eberhard Mock. Przewodniczka powiedziała nam, że pisarz na czas pisania powieści zamieszkał w hali. Następnie podążyliśmy do pobliskiego Pawilonu Czterech Kopuł, w którym można było zobaczyć kolekcję sztuki polskiej XIX i XX wieku, np. Magdaleny Abakanowicz, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora, Katarzyny Kozyry i Jerzego Nowosielskiego. Następnie weszliśmy na cztery godziny do słynnego ZOO i tam spędziliśmy czas aż do wieczora. Niektórzy w drodze powrotnej z Biedronki spotkali nawet Roberta Makłowicza. A później znów na Stare Miasto…

             

            WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ III

            Ostatniego wrocławskiego ranka wykwaterowaliśmy się i pojechaliśmy do Muzeum Narodowego. Obejrzeliśmy tam kolekcje sztuki polskiej XVII - XIX wieku oraz europejskiej wieków XV – XX. Potem spacerkiem po upalnych ulicach doszliśmy do Muzeum Etnograficznego, a następnie do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Po krótkim spacerze i kolacji udaliśmy się na drobne zakupy do Hali Targowej, a następnie w minirejs Odrą w stronę ZOO. Na koniec obejrzeliśmy muzyczno - świetlny pokaz fontanny przy Hali Stulecia. To była okazja na pożegnanie z tym przepięknym miastem.

             

        • Piknik wojskowy
          • Piknik wojskowy

          • W dniu 31 maja 2022 r. młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi wzięła udział w pikniku militarnym pod hasłem „Zostań żołnierzem dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej” zorganizowanym przez 16 Dywizję Zmechanizowaną oraz 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

            Uczniowie wraz z opiekunami mieli niepowtarzalną szansę podziwiać sprzęt wojskowy taki jak czołg Leopard, transporter opancerzony Rosomak, przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, haubicę Krab, wyrzutnię rakietową Langusta, moździerz samobieżny Rak. Oprócz podziwiania sprzętu wojskowego oraz broni strzeleckiej mieliśmy również okazję rozmawiać z naszymi sojusznikami z USA oraz Wielkiej Brytanii.

            Podczas pikniku można było również wziąć udział we wspólnym treningu z olimpijczykami tj. Marcinem Lewandowskim oraz Małgorzatą Hołub-Kowalik.

            Na koniec mogliśmy spróbować wyśmienitej wojskowej grochówki oraz świeżo wypieczonego chleba.

            MK

        • Rusza nabór wniosków do projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów
          • Rusza nabór wniosków do projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

          •  

            Rozpoczął się nabór składania wniosków do ponadnarodowej mobilności uczniów w przedsięwzięciu "Szkoła XXI wieku-nowe technologie w edukacji". Regulamin i potrzebne wnioski  są dostępne w zakładce PROJEKTY EUROPEJSKIE.

            Wnioski należy składać do 24 czerwca, do godziny 14.00 u wychowawcy lub w sekretariacie szkoły.

            Proszę dokładnie zapoznać się z regulaminem.

        • Najlepsza szkoła w województwie
          • Najlepsza szkoła w województwie

          •  

             

            Dziś w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Szkolnego. Organizatorem był Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie.

            Podczas gali wręczono nagrody w Systemie Współzawodnictwa Sportowego W-MSZS za rok 2021.

            W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi. Dyrektor Grzegorz Klimaszewski z rąk Kuratora Oświaty odebrał puchar dla najlepszej szkoły w województwie.

            Natomiast nauczyciel wychowania fizycznego, pan Bogusław Jejer odebrał przyznaną przez Ministra Sportu srebrna Odznakę za Zasługi dla Sportu.

             

        • Dni Drzwi Otwartych
          • Dni Drzwi Otwartych

          • W dniach 25 i 26 kwietnia 2022 gościliśmy uczniów 8 klas gołdapskich szkół podstawowych i okolic. Nasze uczennice: Ewelina Iwanicka, Aleksandra Dadura, Julia Skiba i Wiktoria Wierzbołowicz przywitały ich słodkim poczęstunkiem i oprowadziły po każdym zakątku. W klasie p. Haliny Jasińskiej i p. Anny Miszkiel odbyły się minilekcje, którymi przybyli uczniowie byli bardzo zaciekawieni. Podsumowując dni otwarte, pokazaliśmy filmiki promujące szkołę, a podczas przemówienia p. Katarzyny Trybułowskiej zostały wyświetlone zdjęcia odzwierciedlające życie w gołdapskim LO. Na zakończenie można było wziąć ulotki i podania.

            Katarzyna Trybułowska

            Fot. A. Król-Berut

          • Wyniki konkursu Ekologiczne podejście do życia

          • Zwycięzcy konkursu: Ekologiczne podejście do życia, najwięcej kilometrów w MARCU

            chód, bieganie, nordic walking, wędrowanie, biegi terenowe, biegi na orientację, biegi przełajowe, wspinaczka, turystyka piesza, trekking, lekkoatletyka, łyżwy, narty

            Nagroda: ocena bardzo dobra z historii - waga 2

            I – Olga Charkiewicz 820 km

            II – Dominik Święcki 740 km

            Nagroda: ocena bardzo dobra z historii- waga 1

            III – Wiktoria Jaszczuk 354 km

            IV – Kacper Drożdżal 312 km

            V – Katarzyna Zajkowska 272 km

            VI- Jakub Miszkiel 263 km

            VII –Kasjan Kowalewski 255 km

            VIII – Olaf Lęgas 247 km

            IX – Marta Krużko 232 km

            X – Aleksandra Banial 228 km

            XI - Aleksandra Galińska 217 km

            XII - Marta Stepanik 207 km

            XIII - Piotr Zbierajewski 200 km

            GRATULACJE

            Anna Gawza

          • Mini konkurs KWIETNIOWY

          • Mini konkurs KWIETNIOWY w ramach konkursu:„Ekologiczne podejście do życia”.

            Uczniowie, którzy przystąpili we wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu, styczniu, lutym, marcu oraz przystąpią w kwietniu do rywalizacji na SPORTS TRACKER w ramach konkursu „Ekologiczne podejście do życia” biorą udział w mini konkursie kwietniowym „Najwięcej kilometrów w kwietniu”.

            Udział biorą uczennice i uczniowie.Nagrodą jest ocena bardzo dobra z CHEMII z wagą 1, kategoria: Ekologiczne podejście do życia (ocena jest liczona do średniej).

            Nagrodzeni zostaną: uczennice i uczniowie – z największą liczbą zrobionych kilometrów w kwietniu – chód, bieganie, nordic walking, wędrowanie, biegi terenowe, biegi na orientację, biegi przełajowe, wspinaczka, turystyka piesza, trekking, lekkoatletyka, kolarstwo, kolarstwo górskie, rolki,(nie mniej niż 200km).

            Osoby, które zrobią w podanych kategoriach ponad 400 km otrzymają ocenę bardzo dobrą z waga 2.

            Trzymam kciuki!!!!!!!

            Sponsor ocen bardzo dobrych z chemii.

             

            Należy pobrać aplikację (darmową) Sports tracker i kliknąć OBSERWUJĄCY, ZNAJDŹ LUDZI, wpisać Anna Gawza, następnie kliknąć obserwuj. Udostępnić swoje treningi jako publiczne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            I ROBIMY KILOMTRY

            Anna Gawza

        • Pożegnaie klas III

        • v

          Drodzy Absolwenci.

          Nie spotkaliśmy się dzisiaj, aby wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły. Żałujemy, ale to są niestety czasy pandemii. Za Wami 3 lata nauki, zmagań konkursowych i rywalizacji sportowych. Wielu z was uzyskiwało świadectwa z wyróżnieniem, dołączając do licznego grona prymusów, są wśród was stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści Starosty Powiatu Gołdapskiego, finaliści i laureaci konkursów na różnych szczeblach, wybitni sportowcy reprezentujący szkołę oraz klub sportowy „Jantar”.

          Dla każdego z Was okres pobytu w „ogólniaku” to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu. Jesteśmy przekonani, że niemałą rolę w tych zadaniach szkolnych i osobistych odegrali Wasi nauczyciele i wychowawcy. Nieraz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy czasu na te doświadczenia  i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami.

          Za 10 dni o powinniście już w skupieniu analizować arkusz maturalny z języka polskiego, zastanawiać się nad tezą i argumentami w rozprawce. Ale wyjątkowo tak się nie stanie. Poczujecie wagę tego wydarzenia – egzaminu dojrzałości – dopiero w czerwcu. Będzie to Wasz pierwszy poważny sprawdzian Waszej wiedzy, ale także odporności i wewnętrznej siły.

          Życzymy, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich egzaminach przybliżyły Was do otrzymania świadectwa maturalnego już latem i  poczucia satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Wierzymy, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować plany i marzenia. Kibicujemy Wam  z całego serca, będziemy w czasie wszystkich egzaminów otaczać Was pozytywną energią i wyrazami wsparcia. Powodzenia!

          Drodzy Absolwenci.

          Nie spotkaliśmy się dzisiaj, aby wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły. Żałujemy, ale to są niestety czasy pandemii. Za Wami 3 lata nauki, zmagań konkursowych i rywalizacji sportowych. Wielu z was uzyskiwało świadectwa z wyróżnieniem, dołączając do licznego grona prymusów, są wśród was stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści Starosty Powiatu Gołdapskiego, finaliści i laureaci konkursów na różnych szczeblach, wybitni sportowcy reprezentujący szkołę oraz klub sportowy „Jantar”.

          Dla każdego z Was okres pobytu w „ogólniaku” to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu. Jesteśmy przekonani, że niemałą rolę w tych zadaniach szkolnych i osobistych odegrali Wasi nauczyciele i wychowawcy. Nieraz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy czasu na te doświadczenia  i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami.

          Za 10 dni o powinniście już w skupieniu analizować arkusz maturalny z języka polskiego, zastanawiać się nad tezą i argumentami w rozprawce. Ale wyjątkowo tak się nie stanie. Poczujecie wagę tego wydarzenia – egzaminu dojrzałości – dopiero w czerwcu. Będzie to Wasz pierwszy poważny sprawdzian Waszej wiedzy, ale także odporności i wewnętrznej siły.

          Życzymy, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich egzaminach przybliżyły Was do otrzymania świadectwa maturalnego już latem i  poczucia satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Wierzymy, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować plany i marzenia. Kibicujemy Wam  z całego serca, będziemy w czasie wszystkich egzaminów otaczać Was pozytywną energią i wyrazami wsparcia. Powodzenia!


          vGrzegorz Klimaszewski

          Rada Pedagogiczna