WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ I
Uczniowie z klas 3e, 3c i 2b z p. Anną Zbierajewską i p. Aleksandrą Król-Berut udali się na 3 - dniową wycieczkę do Wrocławia. Wycieczka została dofinansowana z programu „Poznaj Polskę”. Do stolicy Dolnego Śląska dojechaliśmy z samego rana w Dzień Dziecka. Przywitało nas słońce, co było miłą odmianą po deszczowych dniach w Gołdapi. Po śniadaniu poznawaliśmy miasto poprzez miejską grę terenową. Potem zwiedzaliśmy z przewodnikiem Ostrów Tumski – najstarszy zakątek miasta, a później odpoczywaliśmy jednocześnie obserwując przyrodę w ogrodzie botanicznym. Po obiedzie podziwialiśmy spektakularne dzieło sztuki – Panoramę Racławicką. A później aż do kolacji spacerowaliśmy po wspaniałym Starym Mieście. Niektórzy bardzo chcieli iść na mecz Polska – Walia i nawet spotkali się z Czesławem Michniewiczem. Po tym bardzo długim dniu zakwaterowaliśmy się w Hotelu Active.
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ II
Rano wypoczęci i po obfitym i smacznym hotelowym śniadaniu ruszyliśmy do miasta. Tym razem do wschodniej jego części. Przybyliśmy pod imponującą iglicę wzniesioną w 1948 z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych. Potem zwiedzaliśmy Halę Stulecia (Ludową) – żelbetową konstrukcję z 1912 roku i wzlatywaliśmy ponad iglicę przy pomocy wirtualnych gogli. W tym obiekcie rozgrywała się akcja kryminału Marka Krajewskiego „Mock”. W słynnej budowli doszło do rytualnego mordu, a sprawę miał rozwikłać wachmistrz Eberhard Mock. Przewodniczka powiedziała nam, że pisarz na czas pisania powieści zamieszkał w hali. Następnie podążyliśmy do pobliskiego Pawilonu Czterech Kopuł, w którym można było zobaczyć kolekcję sztuki polskiej XIX i XX wieku, np. Magdaleny Abakanowicz, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora, Katarzyny Kozyry i Jerzego Nowosielskiego. Następnie weszliśmy na cztery godziny do słynnego ZOO i tam spędziliśmy czas aż do wieczora. Niektórzy w drodze powrotnej z Biedronki spotkali nawet Roberta Makłowicza. A później znów na Stare Miasto…
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA – DZIEŃ III
Ostatniego wrocławskiego ranka wykwaterowaliśmy się i pojechaliśmy do Muzeum Narodowego. Obejrzeliśmy tam kolekcje sztuki polskiej XVII - XIX wieku oraz europejskiej wieków XV – XX. Potem spacerkiem po upalnych ulicach doszliśmy do Muzeum Etnograficznego, a następnie do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Po krótkim spacerze i kolacji udaliśmy się na drobne zakupy do Hali Targowej, a następnie w minirejs Odrą w stronę ZOO. Na koniec obejrzeliśmy muzyczno - świetlny pokaz fontanny przy Hali Stulecia. To była okazja na pożegnanie z tym przepięknym miastem.